top of page

Diriģenti

Tarmo Peltokoski.jpg

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Tarmo PELTOKOSKI

Kopš 2022./2023. gada koncertsezonas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir 23 gadus vecais somu diriģents Tarmo Peltokoski (Peltokoski).

 

2021. gada jūnijā somu diriģents Tarmo Peltokoski izpelnījās atzinību, Vācijā debitējot ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas orķestri. Solista meistarība, zinātkāre un kaismīgā iedziļināšanās detaļās par katru orķestra dalībnieku radīja lielisku augsni viņa debijai, padarot koncertus par īstiem veiksmes stāstiem, kam sekoja daudzi uzaicinājumi uzstāties atkārtoti.
2021./2022. gada sezonā 21 gadu vecais diriģents pirmo reizi ieņēma vietu uz Berlīnes skatuves ar Komiskās operas orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, kā arī piedalījās Šveices festivālā Septembre Musical Montreux-Vevey kopā ar Bāzeles kamerorķestri un Solu Gabetu. Turklāt T. Peltokoski savā pieredzē pirmo reizi diriģēja visu “Nībelunga gredzena” ciklu festivālā Eurajoki Bel Canto..

Lasīt vairāk >
 

vasilijs-sinaiskis.jpg

Goda diriģents Vasilijs SINAISKIS

Vasilijs Sinaiskis ir Eiropas mērogā ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi vērā ņemamos opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. LNSO mūžā – viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem, slavējams latviešu komponistu darbu iestudētājs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.


Vasilijs Sinaiskis piedzimst 1947. gada 20. aprīlī Abezas nometnē (Inta, Komi Republika, Krievija) – zemnīcā netālu no Polārā loka. Pirmās klavieres ģimenē uzrodas, kad ģimene pārcēlusies uz Pečoru. Piecu gadu vecumā zēns sāk spēlēt klavieres. 1957. gadā tēvam atļauj atgriezties dzimtajā Ļeņingradā. Vasilijs Sinaiskis mācās klavierspēli un mūzikas teorētiskos priekšmetus. Diriģēšanas pamatus apgūst samērā agros gados, un viņa guru ir leģendārais Iļja Musins. 

 

Lasīt vairāk >

LNSO_2020_21_BSF_Poska_web_550x550px.jpg

Galvenā viesdiriģente Kristīna POSKA

Kristīna POSKA ir starptautiski pieprasīta diriģente. Kopš 2019./2020. gada sezonas — Flandrijas SO galvenā diriģente un kopš 2021./2022. gada sezonas — Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā viesdiriģente.

 

Starptautisku konkursu laureāte un prestižās Vācijas Diriģentu balvas ieguvēja 2013. gadā.

Šosezon Kristīna Poska debitē ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, Lilles Nacionālo orķestri, Ālborgas SO, Hallé orķestri, Minesotas orķestri. Berlīnes Valsts operā Kristīna diriģē Mocarta operu “Burvju flauta” un Flandrijas Operā — Pučīni “Bohēmu”. Viņa atgriežas pie Nīderlandes FO, MDR SO un Västerås Sinfonietta.

Lasīt vairāk >

POGA_8313-copy_01-400x600.jpg

Mākslinieciskais padomnieks Andris POGA

Andris POGA kopš 2021./2022. gada sezonas ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents, no 2013. līdz 2021. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Šobrīd turpina sadarbību ar LNSO kā mākslinieciskais padomnieks.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus, Cīrihes Tonhalle orķestri un “Honkongas filharmoniķus”. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Sidnejas SO un daudziem citiem.

Lasīt vairāk >

JĀNIS_STAFECKIS_edited.jpg

Diriģents Jānis Stafeckis

Jānis STAFECKIS ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents kopš 2022./2023. gada sezonas.

Jānis Stafeckis ir dibinājis un vada Rēzeknes kamerorķestri, kas kopš 2012. gada vieno studentus un pedagogus no Latgales. Rēzeknes kamerorķestris jau ir nostiprinājies kā viens no vadošajiem Austrumlatvijas kolektīviem un regulāri sniedz koncertus vienā no jaunākajām un akustiski izcilākajām koncertzālēm Baltijā – Latgales vēstniecībā GORS. Jānis Stafeckis uzstājies ar tādām slavenībām kā soprānu Inesi Galanti, soprānu Sonoru Vaici, basu Krišjāni Norveli, vijolnieku Daniilu Bulajevu, čellisti Guntu Ābeli, vijolnieci Olīviju Steindleri un citiem.

Lasīt vairāk >

bottom of page